Модернізація мобільної станції радіомоніторингу MMS-01

Модернізація MMS01-UA

Модернізація MMS01-UA до цифрового пеленгатора DDF 255 

      У департаменті радіочастотного моніторингу Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (УДЦР) довгий час (з 2001 р.) знаходилася багатофункціональна мобільна станція радіочастотного моніторингу MMS-01, яка призначена  для  інструментального  оцінювання  параметрів  радіовипромінювань  радіоелектронних  засобів  (РЕЗ)  у  діапазоні  частот  від  9 кГц  до  26,0 ГГц, а також для пеленгування джерел радіовипромінювань в діапазоні 20-3000МГц. Станом на 2016 рік було полностью вичерпано моторесурс автотранспортного засобу, на якому бува змонтована ця станція.

Мобільна станція радіочастотного моніторингу MMS-01, 2001 р.

 У той же час, в Україні спостерігається бурхливе зростання та розвиток новітніх радіотехнологій, що висуває сучані вимоги до обладнання та програмного забезпечення. Звідси необхідність здійснення глубокої модернізації МСРК типу MMS-01,

Модернізація повинна була включати у себе перенесення всього обладнання тна нову транспортну базу; б) закупівлю та монтаж нової пеленгаційної антени типу R&S ADD295 діапазону частот 20 МГц – 3000 МГц; в) модернізацію приймача типу R&S ESMD до цифрового пеленгатора DDF 255 із застосуванням опції DF.

В період с вересня 2016 по квітень 2017 року, у відповідності до договору між ТОВ «ТРИА-НЕТ» та Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» (УДЦР), специілистами «ТРИА-НЕТ» були проведені роботи із поставки та монтажу обладнання компанії ROHDE&SCHWARZ Замовнику, його монтаж та новій транспортній базі та вводу у експлуатацію оновленої  МСРК типу MMS-01UA.

Транспортний  засіб,  на  базі  якого  зроблено  МСРК – автомобіль  фургон  Рено-Майстер (Renault Master PFG 1L 435 F6 (L4 H3)).

Мобільна станція радіочастотного моніторингу

Мобільна станція радіочастотного моніторингу MMS-01UA, 2016 р., на базе фургону  Рено-Майстер (Renault Master PFG 1L 435 F6 (L4 H3)).

Спеціалистами ТОВ «ТРИА-НЕТ» були виконані роботи із дообладнання нового автомобіля Рено-Майстер, всіма системами життєдіяльності виходячи із вимог Замовника до цієї станції.

Доопрацювання вантажопасажирського мікроавтобусу включало укріплення стінок та даху кузову, додаткове утеплення та звукоізоляція салону, встановлення перегородки між відсіком оператора та технічним відсіком, у перегородки між відсіком оператора та водія встановлення наскрізного вікна на всю ширину відсіку, встановлення вікна розміром 80х50 см у відсіку оператора на двері АТЗ, прокладання кабель ростів та повітроводів у відсіках для забезпечення роботи обладнання та систем життєдіяльності встановлених у станції. Задні двері мають драбину та підніжку для підйому на дах.

Відсік оператора мобільної

станції радіочастотного моніторингу MMS-01UA 

На даху мікроавтобуса заміст двох  пеленгаторних антен типу ADD071 и ADD190 бува встановлена пеленгаційна АФС R&S ADD295 діапазону частот 20 МГц – 3000 МГц (компас електронний GH150 — під аплікатором антени) та металевий подіум для встановлення антен та прокладки кабельних трас.

Пеленгаторна антена

Пеленгаторна антена типу R&S ADD295 на даху мікроавтобуса                

Антенна R&S ADD295 призначена як для мобільного так і для стаціонарного використання . Має активний та пасивний режими роботи. При встановлені на щоглу оборудується блискавкозахистом. Містить у собі комбінацію двоз концентричних наборів антенних елементів.    
Діапазон робочих частот: от 20 МГц до 3 ГГц
Метод пеленгування: Кореляційний інтерферометр
Поляризація: Вертикальна
Погрішність визначення пеленгу: Не більше 2,0 º
Габарити (діаметр × висота): 1100 × 450 мм
Вага: 30 кг

Також встановлена активна антена типу LE NDA 600. Для забезпечення 10-ти метрової висоти підвісу антен, на автомобілі була  змонтована сучасна телескопічна 10-ми метрова щогла з гідравлічним приводом.  

Бува призведена модернізація, наявного у комплекті мобільної станції радіоприймача R&S ESMD, до цифрового пеленгатора R&S®DDF255 із допомогою додаткової опції DF. Використання нових функцій пеленгатора R&S®DDF255 дало можливість:

— проводити вимірювання у діапазоні частот від 20 МГц до 6 ГГц, забезпечуючи високу достовірність результатів (клас А згідно рекомендацій ITU);

— здійснювати швидке та ефективне виявлення та локалізацію джерел радіозавад як у вузько смугових так і широкосмугових радіовипромінювань таких як WLAN, WiMAX та інші НВЧ системи зв’язку;

— при застосуванні широкосмугового режиму пеленгування, є можливість здійснювати пеленгування всіх джерел радіовипромінювань що наявні у смузі огляду пеленгатора до 20 МГц. Пеленги всіх радіовипромінювань, рівень яких перевищує пороговий будуть відображені на екрані.

Така функція дозволяє одночасно розрахувати та відобразити всі пеленги наприклад у смузі частот радіомовлення; пеленгувати широкосмугові сигнали із можливістю відображати усереднені пеленги у вигляді гістограм, компенсації частотнозалежних сигналів, достовірно пеленгувати сигнали із ППРЧ.

      Для забезпечення життєдіяльності персоналу у будь яких погодних умовах у АТЗ були змонтовані додаткові системи кондиціонування (професійний кондиціонер типу Konvecta  KL4-Sn1/4/12B) і безперебійного електроживлення  (автономна дизельна електростанція типу Fisher Panda 5000i 4 кВт 230В 50Гц).

Після успішного закінчення монтажних і пусконалагоджувальних робіт булі проведено практичні заняття з інженерно-технічним персоналом УДЦР, із залученням провідних фахівців компанії ROHDE&SCHWARZ ROHDE&SCHWARZ та ТОВ «ТРИА-НЕТ», з питань технічної експлуатації обладнання мобільних станцій радіоконтролю MMS-01UA, 2016.

      В квітні 2017 року мобільна станція радіочастотного моніторингу MMS-01UA, 2016 р., була успішно здана в експлуатацію Замовнику.