Сенсорний комплект мережі радіомоніторингу на базі аналізатора спектру та сигналів серії FPL

Аналізатор спектру т асигналів R&S ® FPL1007

Аналізатор спектра та сигналів висока продуктивність в будь-яких умовах

Із допомогою аналізатора спектру і сигналів FPL1000 вимірювання виконуються швидко і зручно. Сенсорний екран з інтуїтивно зрозумілим управлінням простий у використанні. Завдяки відмінним радіотехнічним характеристикам, малій вазі і компактності аналізатор спектру FPL1000 поєднує в собі функціональність настільного приладу з портативністю переносного приладу. 

Аналізатор спектру FPL1000 (базова модель) необхідний у радіолабораторії так само, як осцилограф, або мультіметр. Це окремий вимірювальний прилад, призначений для вирішення цілої низки завдань. Він дозволяє виконувати не тільки аналіз спектра, а й високоточне вимірювання потужності за допомогою датчиків потужності, а також аналіз сигналів з аналогової і цифрової модуляцією.

Прекрасні характеристики радіочастотного тракту роблять аналізатор FPL1000 ідеальним приладом для використання в лабораторіях, портативному, або віддаленому застосуванні, на виробництві і при сервісному обслуговуванні. Крок перестройки атенюатора 1 дБ (опція R & S ® FPL1-B25) дає можливість виконувати вимірювання з максимальним динамічним діапазоном приладу. Попередній підсилювач (опція FPL1-B22) дозволяє збільшити рівень чутливості. Завдяки високій чутливості і низького рівня фазового шуму забезпечується можливість аналізу навіть слабких завадо подібних сигналів поблизу несучої.

Працювати із аналізатором FPL1000 також просто, як із звичайним смартфоном. Центральна частота або опорний рівень налаштовуються простими жестами гортання. Мульті жести двома пальцями використовуються для зміни смуги огляду або ото-зображують рівня потужності, в той час як 10,1-дюймовий екран з роздільною здатністю 1280×800 пікселів забезпечує чіткість відображення сигналу. Користувач може довільним чином розмістити виводяться на екран результати вимірювань. Використовуючи режим відображення MultiView, можна комбінувати навіть різні режими виміру, а всі результати відображати на одному екрані.

Основні переваги та ключові фактори

Мала вага і можливість роботи від акумуляторної батареї роблять його придатним для проведення вимірювань практично в будь-яких умовах. Акумулятор (опція) забезпечує три години безперервної роботи приладу. Завдяки великому набору приладдя аналізатор FPL1000 може використовуватися для польових вимірювань та не боїться збоїв по електроживленню. Для транспортування передбачена жорстка захисна кришка, а проводити вимірювання можна, не витягуючи прилад зі спеціальної м’якої сумки для перенесення. Плечовий ремінь полегшує управління в “переносному” режимі.

Основні переваги та ключові фактори:

 • Діапазон частот від 5 кГц до 7,5 ГГц (тільки у версії FPL1007)
 •  Однополосний фазовий шум: -108 дбн (1 Гц) при відбудові 10 кГц (від несучої 1 ГГц)
 •  Середній рівень власного шуму (DANL) з попереднім підсилювачем -166 дБмВт у діапазоні від 10 МГц до 2 ГГц
 • Мала вага і габарити
 • Робота від акумулятора або джерела постійної напруги 12/24 В (опція)
 • Підтримка датчиків потужності (опція)
 • Ширина смуги аналізу 40 МГц (опція)
 • Аналіз аналогових і цифрових сигналів (опція), розгортка, вузькосмугові фільтри дозволу і вимірювання спектрограм в стандартній комплектації

Переваги та основні характеристики. Один прилад для декількох завдань, а саме:

 • Аналіз спектру
 • Аналіз сигналів з аналогової і цифрової модуляцією 
 • Вимірювання потужності за допомогою датчиків потужності 
 • Вимірювання коефіцієнта шуму та посилення 
 • Прекрасні ВЧ-характеристики 
 • Низький рівень паразитних сигналів
 • Низький середній рівень власного шуму (DANL)
 • Ширина смуги аналізу сигналів 40 МГц 
 • Низька похибка вимірювання рівня
 • Високоточні спектральні вимірювання за рахунок низького рівня фазового шуму
 • Інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс
 • Дисплей високого дозволу
 • Якісний сенсорний екран  настроюється, розташування результатів і функція MultiView
 • Панель інструментів
 • Безшумна робота
 • Повна портативність та автономність
 • Акумуляторна батарея і джерело живлення 12/24 В 
 • Один прилад (сенсор) для декількох завдань

Аналізатор спектра FPL1007 – це універсальний вимірювальний прилад для проведення вимірювань різних типів. Його можна використовувати для спектральних вимірів, для високоточних вимірювань потужності з використанням датчиків потужності, а також для аналізу аналогових і цифрових з сигналів.

Аналіз спектру

Навіть у базовій конфігурації аналізатор R&S® FPL1000 по-справжньому універсальний. Базова конфігурація спектральних вимірювань включає:

Аналіз спектру. Широкий діапазон спектральних вимірювальних функцій, таких як потужність в каналі, коефіцієнт ACLR, відношення сигнал / шум, паразитні випромінювання, гармонійні спотворення, точка перетину третього порядку, коефіцієнт АМ-модуляції.

Універсальні маркерні функції

Інші функції, для яких зазвичай потрібні дорогі опції, вже включені в базовий блок,

Прекрасні ВЧ-характеристики

За основними характеристиками, як фазовий шум -108 дбн (1 Гц) у діапазоні 10 кГц (від несучої 1 ГГц), точка перетину третього по-рядка +20 дБмВт, смуга від 1 Гц до 10 МГц і середній рівень власного шуму -166 дБмВт, прилад FPL1000 може зрівнятися з аналізаторами більш високого класу. Це робить його ідеальним інструментом для його використання в лабораторії, портативному та дистанційному (у якості сенсору).

Крок перебудови аттенюатора 1 дБ (опція FPL1-B25) і попередній підсилювач (опція FPL1-B22) дозволяють розширити використовуваний динамічний діапазон та збільшити чутливість приладу.

 Низький рівень паразитних сигналів

 Низький середній рівень власного шуму (DANL). Для виявлення сигналів низького рівня повинен бути низьким власного шуму (DANL) самого приладу. Крім того, при пошуку джерел радіозавад із низькими спектральними та енергетичними складовими необхідно мати низький рівень DANL, що дозволяє використовувати смугу більш високою роздільною здатністю і збільшувати швидкість вимірювання. Володіючи типовим значенням DANL на рівні -152 дБмВт , яке може бути покращено до -166 дБмВт,  за допомогою підсилювача, аналізатор FPL1000 може виявляти навіть невеликі паразитні випромінювання.                  

Ширина смуги аналізу сигналів 40 МГц

Ширина смуги аналізу сигналів визначає діапазон частот, в якому зі вибирається вся інформація про рівень і фазі сигналів протягом заданого часу. Опція FPL1-B40 розширює смугу аналізу з 12,8 МГц до 40 МГц, що робить аналізатор FPL1000 єдиним в своєму класі приладом, який здатний демодулювати сигнали з аналогової і цифрової модуляцією і пропускною здатністю до 40 МГц.

Опція FPL1-K7 дозволяє аналізувати амплітуду, частоту і фазу сигналів з аналогової модуляцією. Крім того, опція вектор-ного аналізу сигналів R & S ® FPL1-K70 дозволяє демодулювати модульовані сигнали з однієї несучої і проводити їх детальний аналіз.

Низька похибка вимірювання рівня

I / Q-аналізатор – стандартна функція для аналізу цифрових сигналів. Він відображає амплітудні і фазові параметри, а також БПФ-спектр сигналу. Отримані I / Q-дані мо гут бути передані в сторонні програмні інструменти (наприклад, Matlab ® або Python) для подальшого аналізу.

Низька похибка вимірювання рівня

Ще однією особливістю, унікальною для приладів даного класу, є низька похибка вимірювання рівня (0,5 дБ). Висока вимірювальна точність приладу забезпечує отримання точних і надійних результатів випробувань, що часто дозволяє відмовитися від використання окремого датчика потужності.

Високоточні спектральні вимірювання за рахунок низького рівня фазового шуму. Низький рівень фазового шуму -108 дбн (1 Гц) при відбудові 10 кГц від несучої (несуча 1 ГГц) також дає значні переваги для спектральних вимірів. Він дозволяє проводити точні вимірювання потужності в сусідніх каналах вузько смугових несучих. Таким чином, можна виявляти небажані випромінювання поблизу несучої.

 

Інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс. Управляти аналізатором FPL1000 також просто, як звичайним смартфоном. За допомогою сенсорного екрану можна налаштовувати прилад і виконувати вимірювання. Простий жест гортання дозволяє регулювати центральну частоту або опорний рівень. Мульти-жести двома пальцями регулюють відображається смугу огляду або діапазон рівнів.

Дисплей високої якості. 10,1-дюймовий екран з роздільною здатністю 1280 × 800 пікселів забезпечує точне уявлення сигналу. Клавіші функціонального меню і інформаційні поля розташовані таким чином, що сигнал достовірно відображається у всіх подробицях з максимально можливим дозволом.

Інноваційний користувальницький інтерфейс. У вимірювальному додатку за допомогою функції перетягування можна легко додати різні елементи вимірювання. Комбіновані результати можуть розташовуватися на екрані в будь-якому місці.

Настройка розташування результатів і функція MultiView

Різні вимірювання, наприклад, вимірювання спектра і вимірювання аналогової демодуляції, можуть бути відкриті паралельно на різних вкладках. Простим клацанням активується цікавить вимір, розгортаються відповідні вікна і закриваються інші. Функція MultiView відображає всі вкладки на одному екрані. З допомогою секвенсору все вимірювальні канали вимірюються послідовно, один за іншим. Користувач отримує постійно оновлені результати, і немає необхідності в дратівливих, що вимагають тривалого часу регулюваннях параметрів кожного з каналів.

 Панель інструментів. До функції перекриття і іншим, часто використовуваних функцій (та-ким як завантаження або збереження конфігурацій, збереження знімків екрану, меню довідки або функція масштабування) в будь-який час можна легко отримати доступ через меню панелі інструментів.

 Повна портативність. Аналізатор спектру FPL1000 можна використовувати практично скрізь. Завдяки глибині всього лише 23 см він поміститься на будь-якому робочому місці і залишить достатньо простору для випробовуваних пристроїв та інших вимірювальних приладів. Прилад важить всього 6 кг і обладнаний ручкой для перенесення, його легко перенести туди, де він потрібен.                   

Акумуляторна батарея і джерело живлення 12/24 В. Опція акумулятора забезпечує три години безперервної роботи приладу. За допомогою додаткових акумуляторів і додаткового-ного зарядного пристрою час роботи можна продовжувати, не зупиняючи роботу. При використанні аналізатора FPL1000 в автомобілі харчування на прилад зручно подавати за допомогою додаткового джерела живлення постійного струму 12/24 В через гніздо прикурювача.

Сумка для перенесення і плечовий ремінь. Для захисту приладу FPL1000 під час транспортування може поставлятися м’яка сумка для перенесення. Вентиляційні отвори і прозора кришка дозволяють працювати з приладом, що знаходяться всередині сумки. Аналізатор R&S® FPL1000 можна використовувати в будь-якому місці і при несприятливих умовах навколишнього середовища.

Функціональність настільного приладу

Користувачі, яким потрібна функціональність настільного приладу і гнучкість портативного, можуть використовувати плечовий ремінь. Виконання вимірювань, при яких потрібно нести прилад (наприклад, виявлення джерел перешкод), майже так само зручно, як і за допомогою на-гою портативних приладів.

  Короткі технічні характеристики

Діапазон частот R & S ® FPL1003 від 5 кГц до 3 ГГц
  R & S ® FPL1007 Від 5 кГц до 7,5 ГГц
Старіння за рік 1 × 10 -6
  з опцією R & S ® FPL1-B4 1 × 10 -7
Дозвіл по частоті     0,01 Гц
Смуга пропускання      
Смуга дозволу (-3 дБ) стежать фільтри від 100 кГц до 10 МГц з кроком 1/2/3/5
  БПФ-фільтри від 1 Гц до 50 кГц з кроком 1/2/3/5
ширина смуги I/Q-демодуляції     12.8 МГц
  з опцією R & S ® FPL1-B40 40 МГц
Середній рівень власного шуму (DANL)      
ВЧ-передній підсилювач відключений 5 МГц ≤ f <3 ГГц -152 дБмВт (тип.)
  5 ГГц ≤ f ≤ 7,5 ГГц -143 дБмВт (тип.)
ВЧ-передній підсилювач включений (опція  FPL1-B22) 10 МГц ≤ f <2 ГГц -166 дБмВт (тип.)
  5 ГГц ≤ f ≤ 7 ГГц -159 дБмВт (тип.)
Інтермодуляції      
точка компресії 1 дБ вхідного змішувача     ном. +7 дБмВт
Точка перетину третього порядку (TOI) 300 МГц ≤ f in <3 ГГц тип. +20 дБмВт
  3 ГГц ≤ f in ≤ 7,5 ГГц тип. +18 дБмВт
фазовий шум f = 1 ГГц, відбудова 10 кГц тип. -108 дбн (1 Гц)
Загальна похибка вимірювання 1 МГц ≤ f <3 ГГц 0,5 дБ
  3 ГГц ≤ f ≤ 7,5 ГГц 0.8 дБ